Ameryka Toma Waitsa

Naszym celem jest przybliżenie jednego z najwybitniejszych muzyków świata- Toma Waitsa. jest to amerykański piosenkarz, który od ponad 40 lat tworzy muzykę. Mimo tego ciągle zaskakuje różnorodnością podejmowanych tematów i sposobem ich przedstawiani. Nie da się go zamknąć w sztywno określonych ramach jednego gatunku muzycznego. Jest zaskakujący i nieprzewidywalny, jak jego muzyka. Kiedy zapoznajemy się z jego twórczością powstaje w naszje wyobraźni nowy obraz ameryki- nie taki który widzimy w mediach. Utwory Waitsa są szczere, brutalne i często pozbawione zbędnej idealizacji. Kipią melancholią. Mimo tego nie brak w nich poszukiwania wolności , niezależności, szczęśliwej miłości i ciągłej ciekawości świata. Dla wytrwałych słuchaczy znajdzie się nawet kilka nut nadziei.


Tematy badań:

1. Główne motywy pojawiające się w twórczości Toma Waitsa

Twórczość Waitsa obejmuje ponad 400 utworów. Z powodu tak dużej ilości materiału postanowiłyśmy przeanalizować 5 wybranych płyt pod kątem motywów pojawiających się w piosenkach.

2. Ważne miejsca z życia artysty, upamiętnione w jego utworach

Waits od zawsze był uosobieniem podróżnika, włóczęgi, osoby ciekawej świata. Związane z tym jest odwiedzanie wielu miejsc, te które były dla niego wyjątkowo ważne uwiecznił w muzyce.

Chart: Miasta z piosenek Toma WaitsaDescription: Tags: Author: charts powered by iCharts

A. Gawrońska
A. Kurkiewicz
D. PaprotaLeave a Reply